מדעי ההתנהגות

מדעי ההתנהגות

 

בית הספר למדעי ההתנהגות הוקם במסלול האקדמי בשנת 1994 כתחום מדעי חדש המשקף את הליבה התיאורטית והמעשית של מדעי החברה: פסיכולוגיה, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה.

ייחודו של בית הספר הוא בחשיפה ליריעה רחבה של נושאים בתחומי עניין שונים, ובכך מאפשר לכל סטודנט להתאים את עיסוקו העתידי בהתאם להעדפותיו.

תכנית הלימודים לתואר הראשון במדעי ההתנהגות מפגישה בין עולם התיאוריה המדעית לבין התחום המעשי היישומי. 
בוגרי התכנית יכולים להמשיך לימודיהם לתארים מתקדמים בכל אוניברסיטה או מוסד אקדמי ויכולים להשתלב בקשת רחבה של תפקידים ניהוליים – במשאבי אנוש, פיתוח הדרכה, גיוס ומיון ועוד.

 

לקביעת פגישת ייעוץ ללא תשלום לחץ כאן >>

הייחודיות

 • למידה בקבוצות קטנות, בתרגולים ובסדנאות, המאפשרות היכרות אישית.
 • תכנית הלימודים בחטיבת ניהול משאבי אנוש מוכרת לצורכי הסכמה ע"י העמותה הישראלית לניהול, פיתוח וחקר משאבי אנוש.
 • בוגרי התכנית ישתלבו במגוון תפקידים בכירים בארגונים ציבוריים, בארגונים עסקיים, במגזר שלישי, בארגונים חינוכיים, בחברות הייטק ועוד.
 • המסלול הישיר- סטודנטים מצטיינים יוכלו להשלים תואר ראשון ושני ב- 4 שנים.
 • ניתן להמשיך ללימודי תואר שני בייעוץ ופיתוח ארגוני או בלימודי משפחה בבית הספר למדעי ההתנהגות או ללימודי מוסמך בכל מוסד אקדמי בארץ או בחו"ל.

ההתמחויות במסלול

 • טקס מצטיינים

  טקס מצטיינים של כלל התארים במדעי ההתנהגות – הצטיינות על שנת תשע"ב: תואר ראשון במדעי ההתנהגות, תואר שני בייעוץ ופיתוח ארגוני ותואר שני בלימודי משפחה.

  לאלבום

הסטודנטים שלנו

חווית הלימודים במדעי ההתנהגות

"לא חשבתי שאני אהנה כל כך בקורס אינטליגנציה רגשית "

 

"לא הרבה יודעים אבל אני עובדת עם נפגעת נפש בת 15, היא שלחה לי פרחים לשבת. מתוקה!"

 

"לא יודעת איפה הייתי עכשיו בלי התגבור וקבוצת הלימוד"

 

כך נראו השנים המעניינות בחיי עד היום:

סטודנטים במדעי ההתנהגות
 • ד"ר רחל פסטרנק
 • ד"ר קרן פרידמן-פלג
 • ד"ר אלדד רום
 • ד"ר דוד סגל

ד"ר רחל פסטרנק

"אני סבורה שהסוציולוגיה הולכת ומתנתקת מהנעשה בחברה הישראלית. הדיסציפלינה שלנו נעשית יותר סטרילית ופחות מעורבת ומורגשת בחברה. הסוציולוגים נאלמו דום. הם מפטפטים אלו עם אלו במקום לצאת לציבור ולחוות את דעתם המקצועית על מה שקורה בחברה הישראלית. אני מאמינה בסוציולוגיה שמגלה אחריות כלפי החברה שהיא עצמה חוקרת".

 • מלגות לסיוע כלכלי

  בכל שנה מעניק בית הספר במהלך סמסטר א' מלגות סיוע לסטודנטים נזקקים, שמטרתן לעזור במקצת במימון שכר הלימוד.

 • מלגות הצטיינות

  מדי שנה מעניק בית הספר תעודות הצטיינות ומלגות לסטודנטים מצטיינים.

 • תכנית מצטייני נשיא

  התוכנית מיועדת לעידוד סטודנטים מצטיינים בעלי יכולת גבוהה במיוחד.

מאמרים

 
 • לימודי מדעי ההתנהגות - לימודי משפחה על תוכנית לימודי משפחה

  המסלול האקדמי המכללה למינהל מציע לכם תכנית בלעדית בתחום לימודי משפחה במסגרת לימודי מדעי ההתנהגות. תכנית הלימודים מאופיינת בשילוב ידע תיאורטי ומיומנויות של ייעוץ והנחייה, כאשר מטרתנו היא לצייד אתכם בכלים האופטימליים על מנת שתוכלו להמשיך את מסלול הקריירה שלכם לכל כיוון בו תבחרו בהמשך דרככם, כמובילים במבחר תפקידים בשוק העבודה. הצלחת הבוגרים טמונה גם ברשת נטוורקינג של 34 אלף בוגרינו המובילים את המשק הישראלי.

 • לימודי מדעי ההתנהגות – למה אצלנו

  אנו במסלול האקדמי המכללה למינהל גאים במספר עשיר וייחודי של תכניות לימוד במסגרת קידום הפוטנציאל, שירותי רווחה למען הסטודנטים וטיפול בפניות אישיות שלא מצאו פתרון במסגרת היחידה האקדמית. כוח משמעותישלנו טמון ברשת נטוורקינג של 34 אלף בוגרי המכללה המובילים את המשק הישראלי.

 • מדעי ההתנהגות תואר ראשון - המכללה למינהל

  חטיבת ההתנסות ייחודית בלימודי מדעי ההתנהגות תואר ראשון במכללה למינהל

 • לימודי מדעי ההתנהגות -מה מקנים הלימודים

  מטרת לימודי מדעי ההתנהגות היא הכנה ונתינת כלים מתאימים לעיסוק מאתגר בתחום. במהלך הלימודים נחשפים התלמידים לתכניות לימוד המקנות להם ידע רחב ומעשיר בתחומי הפסיכולוגיה, הסוציולוגיה והאנתרופולוגיה. 

  התכניות מאופיינות בשילוב אופטימלי בין תיאוריה ומעשה כשמטרתנו היאלהכשיר את הבוגרים שלנו להשתלב ולהוביל בשוק העבודה במבחר תפקידים. הצלחת הבוגרים טמונה גם ברשת נטוורקינג של 34 אלף בוגרינו המובילים את המשקהישראלי.

 • מדעי ההתנהגות תנאי קבלה

  לימודי מדעי ההתנהגות לתואר ראשון במסגרת הלימודים במסלול האקדמי המכללה למינהל, מושתתים על תפיסה המשלבת לימודי פסיכולוגיה,סוציולוגיה ואנתרופולוגיה. מתכונת הלימודים המגוונת מכשירה את הסטודנטים למחשבה ייחודית, מקורית, חדשנית ועדכנית ותסייע להם במגוון התפקידים בהם יבחרו לעסוק עם סיום לימודים, או בהמשך לימודים האקדמאיים לתארים מתקדמים. לימודי מדעי ההתנהגות תנאי קבלה סבירים ללימודים מרתקים!

 • לימודי מדעי ההתנהגות – על תוכנית הלימודים

  אנו במסלול האקדמי המכללה למינהל גאים להציג את תכניות הלימוד המוכרות על ידי המועצה להשכלה גבוהה בישראל, ומעניקות תארים לבוגרינו עם סיום הלימודים. לרכישת הידע הנדרש אנו משלבים לימודים עיוניים בסדנאות מעשיות. המכללה מתהדרת במרצים בכירים בתחומם, ואנשי שטח בעלי ניסיון עשיר, המקנים לסטודנטיםידע תיאורטי עשיר עם חיבור לשטח. הצלחת הבוגרים טמונה גם ברשת נטוורקינג של 34 אלף בוגרינו המובילים את המשקהישראלי.

 • לימודי מדעי ההתנהגות – ייחודיות החוג

  אנו במסלול האקדמי המכללה למינהל מציעים תוכניות ייחודיות ללומדים בחוג לימודי מדעי ההתנהגות בתחומים מגוונים עם אפשרות לתלמידים לשלב בין החומר הנלמד לבין העולם המעשי. מטרתנו היאלהכשיר את הבוגרים שלנו להשתלב ולהוביל בשוק העבודה במבחר תפקידים. בין האפשרויות: חברות ייעוץ או משאבי אנוש, ארגונים ציבוריים או פרטיים, ארגוני המגזר השלישימוסדות חינוך וכן גופים הפועליםבענפי הכלכלה, הניהול, התקשורת ועוד.

 • החוג למדעי ההתנהגות מסלול ערב

  לימודי ערב לתואר ראשון שמציע החוג למדעי החברה מסלול ערב של המכללה למינהל, מציגים שילוב מנצח של ניהול קריירה ולימודים לתואר ראשון. הלימודים בחוג מושתתים על תפיסה אינטר-דיסציפלינארית, שמטרתה לחשוף את הסטודנטים לקשת רחבה של תופעות חברתיות, ולפתוח בפניהם פריזמה המשלבת בין תחומי הפסיכולוגיה, הסוציולוגיה והאנתרופולוגיה. מטרתו של מסלול הערב בחוג למדעי ההתנהגות של המכללה למינהל הוא להקנות ידע עיוני ומעשי גם יחד, תוך מתן האפשרות לסטודנטים לנהל קריירה ועבודה מסודרת במקביל ללימודיהם. מסלול לימודי הערב נבנה בקפידה ומאפשר לסטודנטים למידה בשעות גמישות ונוחות כמו גם ימי הוראה מרוכזים.

לכל המאמרים במדעי ההתנהגות

השאר פרטים וקבל 40% הנחה בדמי הרישום

אני מעוניין לקבל עדכונים מהמכללה